A bécsi Állandó ENSZ Képviselet, az ENSZ Leszerelési Hivatala (United Nations Office of Disarmament Affairs - UNODA) és a bécsi Leszerelési és Nonproliferációs Központ (Vienna Centre for Disarmament and Non-proliferation – VCDNP) október 8-án a bécsi Magyar Nagykövetség Márványtermében szakmai szemináriumot szervezett a nukleáris, vegyi, radiológiai és biológia fegyverek védettsége (Chemical, Biological, Radiological, Nuclear Security) témakörében.

A szeminárium címe: „Developing a comprehensive security culture” volt. Ez volt a második szeminárium, amit Bécsben hazánk ebben a témában szervezett, az elsőre 2012. április 24-én került sor.


A rendezvény célja a biztonságpolitikai kérdések leszerelési és non-proliferációs szempontból történő átfogó megközelítése volt, nem csak nukleáris, hanem a vegyi és biológiai fegyverek oldaláról is.
A tömegpusztító fegyverek leszerelése és elterjedésük megakadályozása területén számos nemzetközi szervezet tevékenykedik és több nemzetközi szerződés van érvényben, mindezek összehangolása fontos feladat.

A hatékony, globális fellépés, a potenciális veszélyforrások és illegális cselekedetek visszaszorítása a nemzetközi közösség érdeke. A szemináriumon az előadók rávilágítottak arra, hogy az együttes gondolkodás, a „szinergiák” megteremtésének alapja a szervezetek közötti együttműködés. A szeminárium időszerű volt, hiszen megrendezésének időpontja a NAÜ július 1-5 között megvalósult nemzetközi Nukleáris Védettségi Konferenciája és a 2014 áprilisában, Hágában megrendezésre kerülő harmadik Nukleáris Védettségi Csúcs közé esett.