Az évforduló alkalmából a szervezet történetét bemutató tablókiállítást nyitottak meg a bécsi ENSZ központban.

.Az eseményen részt vett és felszólalt Ban Ki-mún, az ENSZ főtitkára, Carl Bildt, svéd külügyminiszter, Wolfgang Waldner, osztrák külügyi államtitkár, valamint Tóth Tibor, a CTBTO Előkészítő Bizottsága Ideiglenes Technikai Titkárságának végrehajtó titkára.

Az ENSZ főtitkára beszédében hangsúlyozta elkötelezettségét a szerződés mielőbbi hatálybalépése mellett, ennek érdekében kész a még nem ratifikált országokkal akár egyenként is tárgyalni.

Carl Bildt kiemelte, hogy a szerződés a nukleáris fegyverek tesztelése elleni nemzetközi norma szerepét tölti be, és mint ilyen, a fegyverkezési verseny egyik leghatásosabb akadálya volt az elmúlt 15 év alatt. Ebben az időszakban a 182 aláíró tagállam egyike sem hajtott végre nukleáris kísérletet. A világszerte több mint 285 mérőállomásból álló Nemzetközi Megfigyelő Rendszer (International Monitoring System – IMS) biztosítja, hogy egy esetleges nukleáris kísérleti robbantás ne maradjon észrevétlen.

A február 17-i eseményen az ENSZ Leszerelési Hivatala bécsi irodájának hivatalos megnyitására is sor került. Az iroda legfontosabb feladata a non-proliferációval, fegyverzetellenőrzéssel és leszereléssel foglalkozó Bécsben székelő ENSZ és egyéb nemzetközi szervezetekkel való hatékony együttműködés és kapcsolattartás. Ezek közül kiemelkedik a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ), az Átfogó Atomcsend Szerződés Szervezete (Comprehensive Nuclear Test Ban Treaty - CTBTO), illetve a terrorizmus elleni nemzetközi fellépést is koordináló Kábítószer-ellenőrzési és Bűnmegelőzési szervezet (United Nations Office for Drugs and Crime - UNODC).